Trzecie urodziny Bałwochwalnii

Trzecie urodziny BałwochwalniiBałwochwalnia dziś – 8 września – świętuje!!!

Stuknęło Bałwochwalnii dziś – 8 września – trzy lata! Dokładnie trzy lata temu nastąpiło jej otwarcie! Dokładnie trzy lata temu uchyliła swe wrota i zaprosiła w swe skromne progi!

1 rok, 4 pory roku razy 3, 4 kwartały razy 3, 12 miesięcy razy 3, 52 tygodnie razy 3, 365 dni razy 3, 8760 godzin razy 3, 525 600 minut razy 3, 31 536 000 sekund razy 3!!! Aż i tylko!!!

„Cóż to była za rok?” – chciałoby się zakrzyknąć!!! Ale nieee! Znów nie. Znów nie było tak, jakby się chciało, żeby było. Bo chciałoby się, żeby było intensywniej, żeby się kręciło z zawrotną prędkością, by… było inaczej niż jest. Znów przyszło cieszyć się jedynie z tego, że nie zamknięto jeszcze drzwi na cztery spusty. Niewiele to, więc i tym razem nie będzie fajerwerków, piętrowego tortu, lejącego się strumieniami szampana, konfetti ani miliona prezentów.

I znów powtórzę, że wciąż wszystko jakby dopiero ruszało, jakby dopiero się kręcić zaczynało. Wciąż nie tak szybko jakby się chciało i zwykle nie z takim efektem jakiego by człowiek oczekiwał czy pragnął.

Mimo to BJ nie poddaje się! Nie zamka Bałwochwalnii na cztery spusty. Bo wie czego chce, wie co jest jej celem i wie, że upór, wytrwałość i cierpliwość to cnoty, którymi musi się tu wykazać, gdyż ma świadomość, że pomimo tych wszystkich niepowodzeń, upadków, stania w miejscu i też niekiedy niestety cofania się (na poziomach wszelakich – technicznym, merytorycznym, wizerunkowym i każdym innym), jej wizja mimo wszystko krystalizuje się! Nabiera, choć bardzo powoli, ale jednak, realnych kształtów.

Podziękowania należą się ogromne!

Bałwochwalcom literatury i kultury, którzy motywują i inspirują, wszystkim Wspierwaczom, którzy otuchy dodają na co dzień i od święta. Ich obecność jest nie do przecenienia. BJ choć jest osobą mentalnie dość niezależną, to obejść się bez innych nie może! Potrzebuje towarzystwa, by móc po prostu oddychać.

Zatem, DZIĘKUJĘ!!! Tobie, Tobie i Tobie!

Jeszcze Wam pokażę 😉  !!!